Najlepsza wyszukiwarka?

GOOGLE – Jak szukać, żeby znaleźć? (cz. 1)

world-cup-2014-20-4921531587100672-hp

Współczesny człowiek to poszukiwacz, a czynność „szukania” dotyczy każdej sfery jego życia. Szukamy rozkładu jazdy, przepisów, prognozy pogody czy repertuaru kina. Poszukujemy informacji z wiedzy ogólnej potrzebnej do uczenia się, studiowania, ale także wiedzy specjalistycznej z różnych dziedzin. Codziennie dociera do nas całe mnóstwo informacji, a my mamy problem ze znalezieniem tej, na której naprawdę nam zależy i która będzie wiarygodna.

Wyszukiwarki internetowe to serwisy, które pomagają znaleźć w sieci interesujące nas informacje. Użytkownik wpisuje w okno wyszukiwarki frazę – zapytanie, a wyszukiwarka przeszukuje Internet i znajduje strony odpowiadające naszej frazie – zapytaniu. Tempo przeszukiwania Internetu przez wyszukiwarkę jest  błyskawiczne!

Według gemiusRanking (http://ranking.pl/pl/rankings/search-engines.html) z tygodnia 28.09 – 04.10.2015, Polacy, najczęściej korzystali z wyszukiwarek:

Google –96,82 %
MSN –2,21 %
Yahoo –0,73 %
AskJeeves –0,24 %
Yandex >0,05%

Dlaczego na pierwszym miejscu jest Google? To wyszukiwarka szybka, o prostej szacie graficznej i z małą ilością reklam. Wpisywane hasła są automatycznie łączone operatorami, nie rozróżnia wielkich i małych liter, a wyszukiwanie realizuje nawet przy źle wpisanych hasłach.

Wyszukiwarka Google jest stale uzupełniana o nowe funkcjonalności. Wszystko po to, by jeszcze bardziej usprawnić przeglądanie zasobów Internetu.

W kolejnych postach przybliżymy zasady korzystania z tej popularnej wyszukiwarki.


Przydatne linki: