Zlokalizuj książkę

book_online

 

Zanim udamy się po książkę, do wybranej biblioteki, warto sprawdzić, czy ta biblioteka ma w swoich zbiorach poszukiwaną przez nas pozycję. Jak to zrobić? Zajrzeć do katalogu online takiej biblioteki! Wystarczy w wyszukiwarce wpisać nazwę biblioteki, a następnie na jej stronie znaleźć link, który przekieruje nas do internetowego katalogu bibliotecznego. Przeglądanie katalogów bibliotek to oszczędność czasu. Jadąc do biblioteki, wiemy, czy dana pozycja jest w jej zbiorach.

W Internecie dostępne są systemy, które jednocześnie przeszukują kilka, a nawet kilkadziesiąt katalogów bibliotek. Jeden z nich to KaRo.

KaRo umożliwia jednoczesne przeglądanie katalogów 196 polskich bibliotek. W odpowiedzi uzyskujemy informacje, które biblioteki posiadają daną pozycję. Podobne informacje można znaleźć w systemie NUKAT, który zawiera informacje o zbiorach ponad 100 polskich bibliotek naukowych.

A jeśli zlokalizujesz potrzebną książkę i chcesz, by nasza Biblioteka ją dla Ciebie sprowadziła (bezpłatnie), to zapraszamy do wypełnienia formularza wypożyczeń międzybibliotecznych!


Przydatne linki: