Rewolucja w wypożyczeniach międzybibliotecznych

academica

Jedyna w kraju Cyfrowa Wypożyczalnia Międzybiblioteczna dostępna w naszej Bibliotece!

ACADEMICA wprowadza nową jakość w systemie wypożyczeń międzybibliotecznych. Zastępuje tradycyjną formę – polegającej na przesyłaniu pocztą egzemplarzy papierowych – wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. W systemie ACADEMICA czytelnik nie musi czekać na przesłanie publikacji pocztą – ma do niej natychmiastowy dostęp.

Co oferuje ACADEMICA?

ACADEMICA oferuje bezpłatny dostęp do pełnotekstowych publikacji naukowych: monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych czasopism. Obejmuje współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców.

  • Jak działa ACADEMICA?

Korzystanie z systemu ACADEMICA jest bardzo proste. A wygląda to tak:

  1. Czytelnik poszukuje publikacji, której brak w naszej bibliotece.
  2. Czytelnik sprawdza w katalogu ACADEMICA, czy poszukiwana publikacja jest dostępna.
  3. Jeśli publikacja jest dostępna, Czytelnik rejestruje się do systemu ACADEMICA.
  4. Po złożeniu oświadczenia i zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualny login i hasło dostępowe do systemu.
  5. Czytelnik przy pomocy loginu i hasła loguje się do systemu ACADEMICA i dokonuje rezerwacji poszukiwanej publikacji. Rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym.
    Uwaga! Czytelnik może dokonywać rezerwacji na wydzielonym terminalu w Czytelni, a także na domowym komputerze.
  6. W wyznaczonym przez siebie terminie czytelnik pojawia w Czytelni, loguje się do systemu i zapoznaje się z treścią publikacji.

Przydatne linki: