Jak zaadresować kopertę?

Czy adresowanie kopert jest trudne? Nie, ale może przysporzyć pewne kłopoty, bo rzadko podejmujemy się tej czynności. Szczególnie dziś, gdy coraz częściej korzystamy z poczty mailowej, a nie tradycyjnej. Chociaż w wielu przypadkach rzeczywiście łatwiej i szybciej jest wysłać maila, nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Zdarzają się sytuacje, gdy wysłanie listu to konieczność. Wówczas warto znać zasady adresowania kopert, tak by list trafił do właściwego adresata.

Za dostawę przesyłki odpowiada nie tylko listonosz, ale grupa osób pracujących na poczcie. Rozmieszczenie informacji na kopercie jest niezwykle ważne, nie może być przypadkowe!
Niezależnie od przeznaczenia korespondencji, jeśli koperta adresowana jest ręcznie, należy pamiętać o starannym i wyraźnym piśmie. Nie można zapomnieć również o odpowiedniej wartości znaczka pocztowego, który przykleja się w prawym górnym rogu koperty.
Polecamy artykuł na temat adresowania koperty. Poruszane są w nim takie zagadnienia jak: układ koperty, jak wyrazić szacunek do odbiorcy, czy odmieniać nazwisko adresata, czy tytułować adresata.

Przydatne linki: