AZON: Atlas Zasobów Otwartej Nauki

Atlas Zasobów Otwartej Nauki 2.0 (AZON) to platforma gdzie znajdują się cyfrowe zasoby, które mają duże znaczenie dla nauki i gospodarki. Z  materiałów można korzystać bezpłatnie i w niemal dowolny sposób. 

Atlas Zasobów Otwartej Nauki to platforma z ponad kilkudziesięcioma tysiącami zasobów nauki takimi jak: książki, czasopisma, artykuły naukowe, skrypty, szkice, zdjęcia, materiały konferencyjne, pliki audio i wideo, modele 3D.

Zasoby zostały zebrane i przygotowane przez uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Instytut Badań Systemowych PAN w Warszawie.

Każdy może skorzystać ze zbiorów Atlasu. Dokumenty udostępniane są bez opłat i bez rejestracji.  Zasoby na platformie AZON są zintegrowane i dostosowane do najlepszych standardów dostępności. Wszystko po to, aby dla naukowców, studentów, uczniów, przedsiębiorców i innych osób korzystających z platformy, korzystanie z niej było proste, a zasoby łatwe do odnalezienia i ponownego użycia.

Przydatne linki: