
Atlas Zasobów Otwartej Nauki 2.0 (AZON) to platforma gdzie znajdują się cyfrowe zasoby, które mają duże znaczenie dla nauki i gospodarki. Z materiałów można korzystać bezpłatnie i w niemal dowolny sposób.
Continue readingAtlas Zasobów Otwartej Nauki 2.0 (AZON) to platforma gdzie znajdują się cyfrowe zasoby, które mają duże znaczenie dla nauki i gospodarki. Z materiałów można korzystać bezpłatnie i w niemal dowolny sposób.
Continue readingGdzie w Internecie można korzystać z materiałów edukacyjnych, które są wiarygodne i za darmo?
Czytaj dalejWszechnica.org.pl to ogólnodostępna baza wykładów popularnonaukowych, wywiadów oraz dyskusji do obejrzenia i wysłuchania online. Większość materiałów realizowane jest we współpracy z prestiżowymi instytucjami kultury i nauki: Muzeum Narodowym w Warszawie, Zamkiem Królewskim w Warszawie, Festiwalem Nauki w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Continue readingInternet to nieocenione źródło informacji, a także darmowej literatury. Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach, kiedy książki i czasopisma są na wyciągnięcie ręki. Istnieje wiele internetowych baz przeszukujących źródła z naukowymi artykułami, czasopismami czy książkami. Duża ich część jest bezpłatna i anglojęzyczna. Dziś przedstawiamy polską cyfrową platformę czasopism naukowych. Jest to jedna z kilku takich platform dostępnych w Polsce, których zadaniem jest m.in. ułatwianie śledzenia bieżącego piśmiennictwa naukowego.
Continue readingMamy nadzieję, że podczas kwarantanny macie czas nadrabiać zaległości czytelnicze. Wiemy, że biblioteki i księgarnie są zamknięte, dlatego poniżej umieszczamy subiektywny spis bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) e-booków oraz audiobooków.
Kozioł biały, sarangi i kemancze to tylko kilka z mało już znanych instrumentów, których brzmienia można posłuchać dzięki Muzeum Dźwięku.