Bądź aktywnym czytelnikiem – wymieniaj się informacjami!

wbibliotecePortal https://w.bibliotece.pl/ to nowoczesny serwis skierowany do wszystkich użytkowników Internetu, zainteresowanych wymianą informacji na temat książek, regionaliów, zbiorów multimedialnych i innych gromadzonych w bibliotekach zasobów. Biblioteka Akademicka PSW jest jedną z kilkuset polskich bibliotek, udostępniających w serwisie informacje o swoich zbiorach. Continue reading

Rewolucja w wypożyczeniach międzybibliotecznych

academica

Jedyna w kraju Cyfrowa Wypożyczalnia Międzybiblioteczna dostępna w naszej Bibliotece!

ACADEMICA wprowadza nową jakość w systemie wypożyczeń międzybibliotecznych. Zastępuje tradycyjną formę – polegającej na przesyłaniu pocztą egzemplarzy papierowych – wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. W systemie ACADEMICA czytelnik nie musi czekać na przesłanie publikacji pocztą – ma do niej natychmiastowy dostęp.

Continue reading

Frequently Asked Questions

faq
Co to jest FAQ?

Administratorzy stron internetowych, zwłaszcza usługowych, czuwają nad zadowoleniem swoich klientów. Odpowiadają na zadawane przez nich pytania, udzielają porad. Zdarza się tak, że pytania się powtarzają, dlatego powstały zbiory najczęściej zadawanych pytań, w skrócie z języka angielskiego – FAQ.

Continue reading

Poznajcie, oto EBSCO

028Tym, którzy nie mieli okazji poznać EBSCO, przedstawiam – pełnotekstowy serwis czasopism elektronicznych, dostępny w trybie online. EBSCO oferuje zawartość około 8000 czasopism naukowych z dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, inżynieryjnych, informatyki, lingwistyki, sztuki, medycyny, studiów etnicznych.

Na terenie uczelni, z EBSCO, można korzystać bez konieczności logowania. Jest również możliwość przeglądania bazy z komputerów domowych. W tym celu należy w Bibliotece PSW poprosić o hasło dostępu.
Continue reading